Buradasınız:Anasayfa » Genel » Amerikan Evleri

Amerikan Evleri

Amerikan Evleri

 

    

    Amerikan evleri yapımının çoğunda konut sektöründe kullanılan ve sağlam olan çelik malzemeler kullanılır. Fabrikalarda üretilen bu çelik malzemeler arsa üzerinde monte edilip birleştirilmektedir.
 

    Bir evin yapılma süreci çeşitli aşamalardan gerçekleşir. Öncelikle en önemlisi oluşturulan projedir. Bilgisayar programları ile mimarın oluşturduğu proje en ufak ayrıntılarına kadar oluşturulur ve ev ortaya çıkmadan tamamlanmış halini görmek mümkün olur.

    Bir sonraki aşama ise Amerikan evlerini yapan firmalara bırakılır. Firma kısa sürede en kaliteli çelik malzemelerle evi oluşturur. Öncelikle çeliklerle ev iskeleti oluşturulur. Ardından dış cephe ve çatı tamamlanır. Dış cephe tamamlandıktan sonra evin iç dekorasyonu tamamlanır. Beton, ahşap ve çelik ev tercihleri arasında en hızlı gerçekleşen ve en dayanıklısı çelik ev sistemidir. Hızı ve dayanıklılığı yanında izolasyonu en iyi ve en ekonomik seçenektir.

 
    Deprem yönünden de diğer ev tiplerinden daha güvenlidir. Amerika Birleşik Devletleri evlerinin % 99 u çelik evlerden oluşur. Amerikalıların hemen hemen hepsi bu ev tipini tercih eder. Bu ev tipi yalıtkan (izolasyon) değerlerinden dolayı prefabrik konutlardan daha güvenlidir.  

Bir önceki yazımız olan ” Nükleer Silahlar ” başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön