Buradasınız:Anasayfa » Genel » Sağlık

Sağlık

Sağlık

          

      Dünyanın en iyi doktorlarının bulunduğu ülkede sağlık çok pahalı bir sektördür. Genelde bebek ölümlerinin çok fazla olmasını engellemek için, yaşam süresini uzatmak için, hastalıkları azaltmak için ve tıbbi alanda yeterliliğini sağlamak için sağlık örgütünün çabaları göz ardı edilmemelidir.

 Maddi durumları iyi olanlar ABD de sağlık kuruluşlarının tıbbi kalitesinden her harikulade de yararlanabilmektedirler. Dünyanın en iyi en kaliteli hastaneler ve tıbbi araştırma kurumları başkent Washington da bulunmaktadır. Devletin belirlediği iki tür sigorta çeşidi vardır. Bunlardan biri Medicare altmış yaş üzerinde yaşlı nüfus insanları kapsar ve en az on yıl ödeme yapmış olmak zorundadır. Diğeri ise Medicaid belli bir gelirin altında olan çocuklu, düşük gelire sahip olanlar, sakatlar, engel, vatandaşlar ve körleri kapsamaktadır.

    Yıllık gelirleri on sekiz bin dört yüz doların altında olan her aile fertlerinin on dokuz yaşından küçük oldukları zaman sağlık hizmetleri devlet tarafından karşılanmaktadır. Ele avuca düşmemiş çok yaşlı ve engelli olmayan bireyler kendileri sağlık hizmetlerini karşılamak zorundadır. ABD’de de genç nüfusun çoğunluğunun çalıştıkları yerlerde işverenlerinin onlara sağladıkları sağlık sigortaları bulunmaktadır.

    ABD’de de ırk ayrımı, sınıf ayrımı, zengin fakir ayrımı ve eşitsizlik yapılmadan herkese aynı hizmet verilmektedir. sigortası çoğunlukla Latin Amerikalılarda yoktur ve onları siyahlar takip etmektedir. Eğer sigortanız yoksa hastaları paraları yok diye geri çevirmezler ama hastane fiyatlarını taksite bölerler.

Bir önceki yazımız olan ” Demir Yolları ” başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön