Buradasınız:Anasayfa » Genel » Ünlü Aktörler

Ünlü Aktörler

Ünlü Aktörler

 

    

    Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan aktörler dünya çapında tanınmakta ve beğenilmektedir. Oynadıkları filmlerde gişe rekorları kırıyorlar, magazin dergilerinin en ön sayfalarında yer alıyorlar. Bunlara örnek verecek olursak sırasıyla:
 
    Vince Vaughn, 1970 yılında Minnesota eyaletinde doğan Amerikalı aktör genellikle komedi filmlerinde başroller de oynamaktadır. Kırkı aşkın film de oynamış olduğundan herkes tarafından beğeni ile izlenilmektedir. Eğitimini Şikago eyaletinde alan Vaughn, futbol ve güreş sporlarında da başarılar sağlamıştır. 1987 yılında lisede kimse tarafından fark edilmediği için oyunculuk hayatına başlamıştır. 2009 yılında Kyla Weber ile nişanlanmadan önce Jennifor Aniston ile birlikte olmuştu.
 
    Brad Pitt, 1963 yılında Amerika’nın Oklahoma eyaletinde doğmuştur. Ünlü Amerikan oyucusu ve film yapıcı olan Pitt, Missouri Üniversitesinde gazetecilik bölümünü okumuştur. Aile ile yaşayan Pitt, okulu bittikten sonra Hollywood’a giderek dizi filmlerde küçük roller ile kariyerine başlamıştır. Dallas, Another World, Cutting Class, 12 Maymun, Se7en, Fight Club ve bir çok filmlerde oynamıştır. Cutting Class, filminde ki rolüyle insanların dikkatini çekmiş ve dünyanın en seksi adam unvanına sahip olmuştur. 2000 yılında Jennifor Aniston ile evlendi ve kısa bir süre sonra ayrıldılar. Angeliona Jolie ile evlendi bu evlilikten üç biyolojik ve üç tane de evlatlık olmak üzere altı tane çocuğa sahip oldular. 2006 yılında en iyi film Oscar’ına layık görülen ‘The Departed’ filminin yapımcısıydı.    

Bir önceki yazımız olan ” Ünlü Aktrisler ” başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön