Buradasınız:Anasayfa » Genel » Ünlü Boksörler

Ünlü Boksörler

Ünlü Boksörler

 

    

    Amerika Birleşik Devletleri Meksikalı boksörleri ile ünlüdür. Bunlardan bazılarından bahsedecek olursak;
 
    Michael Gerard Tyson, ABD’nin New York eyaletinde doğmuştur. Boks tarihinde büyük bir ün sahibi olan Michael asi oyuncu olarak tanındığından lakabı demir yumruk olarak bilinmektedir. 1.80cm boyunda ve 100 kilo ağırlığında olan boksör ilk profesyonel maçında rakibini sekiz saniye de yerle bir etmiştir. Daha yirmi yaşındayken adını duyurmaya başladı ve kısa bir süre zarfında herkes tarafından bilinen bir boksör oldu.

    1986 yılında dünyanın en büyük boksörlerinden olan Michael Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonluğu unvanını kazanmıştır. Daha yirmi yaşındayken en genç boksör olarak da tanınmaktadır. Rakiplerinde derin ve acımasız darbeler bırakan boksör bir çok maçında taviz vermeden yenmiştir. ABD’de de düzenlenen güzellik yarışmasında güzellik kraliçesine tecavüz ettiği suçlamalarından üç yıl kadar hapiste yatmıştır. Hapishaneden çıktıktan sonra kendi isteği ile Müslüman olmuş ve Malik Abdülaziz ismini almıştır. Dünya Boks Konseyi ve Dünya Boks Birliği unvanlarının sahibidir. 1997 yılında yaptığı maç da rakibinin kulağını koparttığı için elenmiştir. Ohio eyaletinde hiçbir maç da yer almamıştır. 2 yıl süren cezanın ardından tekrar ringlere dönmüştür. 2005 yılında yaptığı maçlarda yenilen Tyson artık maçlara çıkmayacağını ve yorulduğunu söyledi.
 
    Evander Holyfield, ülkenin Alabama Eyaletinde doğmuş profesyonel boksörlerden biridir. Pan Amerika Oyunlarında gümüş madalya adayı olmuştur.
 
   

Bir önceki yazımız olan ” Ünlü Film Yıldızları ” başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Bu site bir Seocu.com projesidir. Onnline Reklam 2003 - 2013 | Profesyonel seo hizmetleri

Yukarı Dön